Bu hikaye 2016 yılında başladı!

Hem de öyle bir günde başladı ki bu hikaye…

Bir düşünün, yıllardır hayalini kurduğunuz o küçük ofisi tutmuş, kira sözleşmesini imzalamışsınız. Eşyaların siparişini verip, bütçeniz kısıtlı olduğu için boyacı tutmak yerine, gömleğinizi çıkarıp üzerinizde atletle boya yapmaya başlamışsınız. Elinizden de gelmiyor ama olsun diyorsunuz, mutlusunuz çünkü! Artık kendi işinin patronusun sonuçta! Akşam oluyor, bugünlük bu kadar yeter deyip toparlanıyor ve eve doğru yola çıkıyorsunuz. 

Akşam tam eve girecekken önce bir gök gürültüsü gibi gürültü ama nasıl bir gürültü bu anlatamam. Giderek yaklaşıyor, yaklaştıkça da sesin şiddeti artıyor! Sonra saniyesinde 3 tane savaş uçağı tepenizden geçiyor. Yıl 2016, aylardan Temmuz, takvimler ayın 15’ini gösteriyor. Tanıdık geldi mi bu tarih size? Nasıl gelmesin değil mi! 15 Temmuz 2016!

15 Temmuz günü Escape Akademi’nin ilk günüydü! Ve ben ve ortağım Elvan Kandaz bir taraftan ülkece içinde bulunduğumuz durumu anlamaya çalışırken bir yandan da eğer düşündüğümüz şeyse ne yaparız diye düşünmeye başlamıştık. 

Evet sevgili dostlar, böyle bir günde dünyaya gözlerini açtı Escape Akademi! 

Vardır bunda da bir hayır diyerek dört elle sarıldık işimize. Dile kolay 4,5 yıl geride kaldı! Acısı tatlısı her duyguyu yaşattı bize Escape! 

Geride kalan 4,5 yılda yüzlerce hayata dokunduk! Yüzlerce insanla tanıştık! Yüzlerce kişinin hayatında önemli bir dönüm noktası olduk. Ve yine yüzlerce genç insanı muhasebe mesleğine kazandırdık!

Yaptıklarımızla yetinmedik, kendimizi geliştirmeyi ve sürekli yenilemeyi bir borç bildik! Zamana karşı yenilmemek için tüm yenilikleri takip ederek eğitim programımıza monte ettik! 

İlk zamanlar da sadece derste anlatılanlarla yetindi öğrencilerimiz, bir sonraki aşamada öğrencilerimizin kişisel bilgisayarlarına demo yazılımları yüklemeye başladık! Sonrasında eğitimlerimizi herkes tekrar edebilsin diye web sitemize görüntülü anlatım olarak ekledik. Ardından çağımızın olmazsa olmazı sosyal medya hesaplarımızı aktif kullanmaya başlayarak eğitimlerimizi tüm Türkiye’ye ulaştırdık. Videolarımız dikkat çekmiş olacak ki 2020 yılı ortalarında uzaktan eğitim alanında faaliyet gösteren uzaktan eğitim yani Vektörel Bilişim ile online eğitimler için anlaşma imzaladık ve mükemmel bir eğitim seti hazırladık birlikte! 

Son olarak Youtube kanalımızı açtık ve kısa sürede yoğun ilgi gördük! Herkes tarafından çok beğenildi videolarımız ve başarılı bulundu. Bu da bizi aynı yolda devam etmek için cesaretlendirdi! 

Bundan sonrası için planlarımız, projelerimiz var tabi ki! Ve eminiz ki bu hedeflerimizi de gerçekleştireceğiz ve alanımızın en iyisi olma yolunda hızla ilerleyeceğiz. 

Böylece kaliteli eğitimin Türkiye’de hala var olduğunu herkese gösterecek ve daha iyisini yapabileceğimiz konusunda herkesi ikna edeceğiz!

 


Business Channel Turk Emrah Hoca Yayını!

Open chat
Whatsapp Mesajı Gönder