Verilerin ve evrakların defteri kebire aktarılmasından sorumlu departman olan ön muhasebe hakkında bilgi edinmek ve detayları öğrenmek isteyenler online ön muhasebe kursu ile eğitim alabilirler. Escape Akademi bünyesinde sunduğumuz bu kurslarda ön muhasebe, genel hatlarıyla öğretilir ve kişi, bu alan hususunda yetkin bir hale gelir.

Ön muhasebe bölümü, işlevi oldukça önemli ve dikkate değer bir alandır. İlk olarak zamanı geldiğinde ön muhasebe departmanı, uygun şekilde düzenlenmiş muhasebe belgelerini genel muhasebe departmanına teslim eder. Muhasebedeki her ticari işlem bir belge ile desteklenmeli ve her belge bir defter girişini desteklemelidir. Ön muhasebe, evrakların hazırlanmasından sorumludur. Diğer yandan genel muhasebe de belgelerin defterlere girilmesi ve mali tablolara aktarılmasından sorumludur.

Ön muhasebe yöntemlerini öğrenmek isteyenler için uzman bir eğitmen, online eğitim programı olan ön muhasebe kursunu oluşturmuştur. Ön muhasebe konusunda derinlemesine bilgi sahibi olan kişi bu sektördeki iş başvurularında ön muhasebe kursu sayesinde avantaj elde edebilir. Ön muhasebe eğitimi sonunda katılımcılara sertifika takdim edilmektedir; bu sertifikalar, kişinin özgeçmişini geliştirmesine ve potansiyel işverenlerin saygısını kazanmasına yardımcı olur.

Ön muhasebe kurslarımız, öğrencilere işletmelerde ve kurumlarda ön muhasebenin nasıl kullanılacağını öğretmek ve aynı zamanda tüm işletmeler için istihdam fırsatları yaratmak üzere tasarlanmıştır. Biz de bu noktada katılımcılara mümkün olan en iyi muhasebe eğitimini vermek için var gücümüzle çalışıyoruz. Tüm muhasebe eğitimleri halen bu alanda görev yapan eğitmenler tarafından verildiğinden, muhasebe dersleri müfredatı güncel mevzuattaki değişiklikleri yansıtacak şekilde sürekli güncellenmektedir.

Online Ön Muhasebe Kursunda Neler Öğretilir?

Ön muhasebe; alacak-borç takibi, çek-senet takibi, fatura tahsilatı gibi çeşitli ödeme işlemlerinin organize edilmesi, takibi ve kayıt altına alınması için kullanılan bir uygulamadır. Aynı zamanda en temel muhasebe süreçleriyle bağlantılı bir disiplindir. Şirket tarafından yapılan fatura, irsaliye, çek, senet, ödeme işlemleri gibi mali faaliyetler ön muhasebe kavramına girmektedir. Ön muhasebe hakkında bilgi almak ve bu alanda çalışmak isteyenler online ön muhasebe kursunu tercih edebilirler.

Ön muhasebe kursu online ‘da öğretilen bilgiler şunlardır:

  • İşletme ve ön muhasebe tanımı
  • Muhasebe tanımı ve yükümlülükleri
  • Temel muhasebe fikirleri
  • Defteri kebir ile ön muhasebe arasındaki farklar
  • Muhasebe için yazılım paketleri
  • Birkaç vergi türü

Ön muhasebe kursu online, çevrim içi bir şekilde yapılandırıldığı için öğrencinin daha hızlı ve kolay ilerlemesini sağlar. Çünkü öğrenci derslere istediği her zaman girilebilir. Ayrıca ön muhasebe eğitimi sonunda katılımcılara verilen sertifika, özgeçmişlerde kullanılabilir.

Online Ön Muhasebe Dersleri Nelerdir?

Ön muhasebe eğitim programı; modüller, metodik bir yaklaşım ve öğrencileri sektöre hazırlamaya odaklanan bir sonuç olarak geliştirilmiştir. Aynı zamanda her bir ders, tüm detayları ile birlikte öğrenciye sunulur.

Online ön muhasebe dersleri, bilgisayar ve bilgisayar donanımı alım satımı alanında faaliyet gösteren bir şirketin ticari işlemlerinin tutarlı bir hesap planı çerçevesinde muhasebeleştirilmesine yönelik eğitimleri kapsar. Aynı zamanda hem birleşik hesap planının nasıl çalıştığını hem de iş belgelerinin nasıl analiz edileceğini öğretir. KDV Beyannamesi, Muhtasar Beyanname ve Geçici Vergi Beyannamesi bu süreçlerden sonra öğretilir.

Online Ön Muhasebe Kursuna Kimler Katılabilir?

Ön muhasebeci olabilmek için ön muhasebe konusunda eğitim almış olmak gerekmektedir. Örneğin, teknik liselerde muhasebe okuyabilir veya üniversitenin iki yıllık muhasebe bölümüne kaydolabilirsiniz. Ayrıca ön muhasebe kurslarına birebir veya online olarak katılabilmekte ve böylece arzu edilen şartlarda, ön muhasebe programlarına dahil olunabilmektedir. Ön muhasebeyi online olarak öğrenmek isteyenler, online ön muhasebe kurslarımıza katılabilirler. Aynı zamanda ön muhasebe hakkında genel bir fikri olup sahip olduğu daha da geliştirmek isteyen katılımcılar, bu seçeneği değerlendirebilirler.

Ön muhasebe eğitiminde bu bölüme dair tüm detaylar anlatılmaktadır. Dersleri başarıyla tamamlayan bir öğrenci; stok, cari, fatura, kasa, banka gibi ön muhasebe modüllerini tüm muhasebe paket programlarında kullanabilir. Ayrıca bilgisayarlı muhasebe paket programlarının ön muhasebe modüllerine hakim olunur. Ön muhasebe kursu sadece muhasebe bölümünde çalışacakların değil, ticaretle etkileşim içinde olacak herkesin alması gereken bir eğitimdir.

Ön Muhasebe Kursu Online Ne Kadar Sürer?

Ön muhasebe kursu online ile sahip olunabilecek birçok yetkinlik mevcuttur. İçermiş olduğu donanımlı dersler ile ön muhasebe hakkında detaylı bir şekilde bilgi sahibi olmak mümkün. Ön muhasebe kursu online belirlenen ders programına göre belli bir sürede tamamlanır. Derslerin kayıt altına alınması sayesinde kişi istediği her an derslere erişebilir ve bu sayede günlük planlarını kendine göre kolaylıkla ayarlayabilir.

Online ön muhasebe kursunun süresi, kursun ders programına göre değişebilmektedir. Bazı kurslar genel muhasebe derslerini de içerdiği için eğitim saati biraz daha fazladır. Diğer yandan online ön muhasebe kursu alan kişinin disiplinli ve düzenli bir şekilde derslere katılım sağlaması önemlidir. Gün içerisinde yaklaşık 1-2 saatini ayıran bir kişi, kursu birkaç ayda rahatlıkla tamamlayabilir.

Online Ön Muhasebe Kursu Sonrasında Nerelerde Çalışılabilir?

Online ön muhasebe kursu sonrasında kişinin çalışabileceği alanlar oldukça geniştir. Bu doğrultuda ön muhasebe eğitimi sonrası, çeşitli sektörlerde doğrudan muhasebeci olarak çalışabilmek mümkün. Ayrıca genel olarak muhasebe bölümü kapsamında yer alan görevler yürütebilir ve bir şirketin muhasebe departmanında görev alınabilir. Ön muhasebe alanında kendini geliştiren ve pratiklik kazanan bir kişi mali müşavirlik bürolarında da görev alabilmektedir.

Muhasebeye yeni başlayan ve çeşitli sektörlerde iş arayan kişiler, eğitim-satış danışmanlığı, halkla ilişkiler, müşteri yönetimi, insan kaynakları ve yönetici asistanlığı gibi alanlara iş başvurusunda bulunabilirler. Bu rollerde hem manuel hem de dijital olarak ön muhasebe işlemleri yapılabilmektedir. Elbette tek başına muhasebe bilgisine sahip olmak istihdam sağlamaz. Ancak, günümüzün en çok talep gören yetkinliklerinden biri olarak muhasebe bilgi ve becerileri dikkate alındığında birçok iş olanağı bulunmaktadır.

Online ön muhasebe eğitimi, bir şirketin finansal faaliyetlerini belgelendirmek için gerekli verileri muhasebe paket programları yardımıyla tamamlamanızı sağlar. Aynı zamanda hızlı ve güvenli bir şekilde belgeleri hazırlamak için gerekli bilgi ve becerileri kazandıran bir eğitim programıdır. Bu kursu başarıyla tamamlayanlar, işletme ve kuruluşların muhasebe bölümlerinde muhasebe asistanı olarak çalışabilirler. Ek olarak muhasebe ve finans bölümlerinde ön muhasebe görevlerini de üstlenebilmektedirler.

Online Ön Muhasebe Kursu Fiyat Ne Kadar?

Online ön muhasebe kursu günümüzde muhasebenin öneminin artmasıyla birlikte birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Neredeyse her firmanın ve şirketin muhasebe departmanı vardır. Bu doğrultuda muhasebe konusunda bilgili kişilere olan ihtiyaç da artmaktadır. Birçok farklı dersi içeren online muhasebe kursu alırken ön muhasebe hakkında yetkin birinden dersleri almak, konu hakkında yeterli bilgiye sahip olmak için önemlidir.

Online ön muhasebe kursları, kapsamına göre farklı şekillerde fiyatlandırılır. Bazı kurslar daha detaylı olup daha uzun sürelerde tamamlanmaktadır. Bu kursların fiyatı da kapsam alanı daha dar olan kurslara göre daha yüksek olabilmektedir. Ön muhasebe alanında kendini geliştirmek ve yetkinlik kazanmak isteyenler için hazırlanan bu kurslar, düzenli bir şekilde takip edildiği takdirde kişiye yüksek oranda fayda sağlar.