Kayıp Yıl 2020

Pandemi herkes kadar bizi de etkiledi. Etkilememesi mümkün mü ? 2020 yılına girerken kendimize hedef olarak 100 kişi diye bir hedef koymuştuk. Yanlış anlaşılmasın, 100 öğrenci değildi hedef, en az 100 öğrencimizin işe girmesini hedeflemiştik. Bir önceki yıl hedefimizi tutturmuş, fakat 100 kişiye de çok yaklaşmıştık!

Geride bıraktığımız 2020 yılı hastalıklarla ve sokağa çıkma yasaklarıyla geçti. Bu nedenle Mart ayının ilk haftası ara verdiğimiz eğitimlere Haziran ayında tekrar başladık. Ardından Ağustos ayında da uzaktan eğitim çekimleri için stüdyoya girdim ve kamera karşısına geçtim. Bu nedenle Ocak ve Şubat dahil toplam da 8 ay yüz yüze eğitim yapabildik. 

Tabi Mart ayından sonra yaşanmaya başlayan işten çıkarmalar, evden çalışmaya doğru yönelimler bizim de planlarımızı alt üst etti. Buna rağmen yani tüm bu olumsuzluklara rağmen yaklaşık 40 öğrencimiz işe girerek hem kendilerinin hem de bizlerin yüzlerini güldürdüler. 

Aslında bu sıkıntılar yaşanmasa hedefimiz olan 100 kişiye rahatlıkla ulaşabileceğimizi görmüş olduk. 

2021 de ne olur bilinmez! Bu salgın sonlanır mı? yoksa bu yıl da bu şekilde kayıp bir yıl olarak devam eder mi? bilmiyoruz. Ama bir an önce normale dönmesi için de dua ediyoruz. İşsizlik gerçekten ülkemiz için ciddi bir sorun! Bu sorun bu dönemde daha da büyüdü.

Escape olarak özlediğimiz o güzel günlere bir an önce kavuşmak ve sizlerle buluşmak istiyoruz.  

Tags

Comments are closed

Open chat
Whatsapp Mesajı Gönder