GENEL MUHASEBE UZMANLIĞI KURSU

Kursun en nemli özelliklerinden bir tanesi tamamiyle uygulamalı olmasıdır. İlk dersten son derse kadar uygulamalı yapılmaktadır. Bir diğer özellik ise diğer kurslarımızda olduğu gibi kurs süresinin sınırsız olmasıdır. Yani siz ne zaman öğrenirseniz, o zaman tamamlanır. 

Bir muhasebe personelinin bilmesi gereken tüm konular eğitim programının içerisinde yer almaktadır. Dönemsel işlemler, Beyannameler, Ücret Bordrosu ve Personel işe giriş çıkışları yine kurs programımızda yer alan diğer konulardır. Ve tüm bu işlemler uygulamalı bir şekilde Zirve programında yapılmaktadır. 

kurs süresi

Muhasebe kurslarımızın ortak özelliği süre sınırının olmamasıdır. Yani siz öğrenene kadar devam eder. Ortalama olarak ise 1,5 – 2 ay kadar sürer.

KURSA KİMLER KATILABİLİR?

Bu soruya en doğru cevabı verebilmek için ihtimalleri göz önünde bulundurmak gerekir. 

İlk ihtimal bu alanda eğitim veren bir üniversiteden mezun olmuş iseniz, alacağınız bu eğitim sayesinde acemilik dönemini çok daha hızlı bir şekilde geçebilirsiniz. Mesleğe ne kadar sağlam giriş yaparsanız sonrasında o kadar rahat edersiniz. 

İkinci ihtimal ise bu alan haricinde bir alandan mezun olmuş olma ihtimaliniz. Kursa katılabilmeniz için bir mezuniyet şartı aranmaz fakat devamında bu mesleği resmi bir unvan altında mı yapacağınız konusunda belirleyici olur mezuniyetiniz. Unvan yeterlilik sınavlarına katılabilmeniz için bu alandan mezun olmanız zorunlu ama bu mesleği sorumlu veya uzman gibi unvanlarla yapmak için her hangi bir mezuniyet şartı yoktur. 

KURS SONUNDA İŞ BULABİLİR MİYİM?

Özellikle son 5 yılda, ki bu 5 yılın son 2 yılı malumunuz pandemi süreciyle geçti, buna rağmen 400’ün üzerinde öğrencimiz kurs sonunda iş bularak bu mesleğe ilk adımlarını attılar. Bu alanda yeterli bilgiye sahip olan herkese açık bir meslek olması ve her geçen gün istihdamın artması ile önü açık bir meslek haline gelmiştir. 

SERTİFİKA ALABİLİYOR MUYUM?

Kurs sonunda gerek uluslar arası geçerliliği olan gerekse e devletten sorgulama özelliği olan Üniversite onaylı sertifika alabilirsiniz.